HONOR BOARD

 

YEAR MEN'S PRESIDENT LADIES PRESIDENT LADIES CLUB CHAMPION MENS CLUB CHAMPION
1954 H Barnett      
1955 H Barnett A Black/Exeter F Pygram C Beulke
1956 H Barnett F Pygram F Pygram C Beulke
1957 A Scott C Thomas F Pygram C Beulke
1958 A Scott L McQualter F Pygram C Beulke
1959 D Condie A Black F Pygram R Lovell
1960 D McConchie A Black A Black C Beulke
1961 D McConchie L Bullen L Bullen A Hedberg
1962 H Westrup D Condie / F Dunn P Pickering E Ebbels
1963 H Westrup F Dunn P Pickering R Lovell
1964 R McHutchison G Morrish L Bullen P Pickering
1965 R McHutchison W Reed L Bullen E Ebbels
1966 J Lord L Teague L Eyers G Pearson
1967 L Teague L Teague L Bullen R Lovell
1968 L Teague A Scott L Bullen P Pickering
1969 R Davie M Bricker L Bullen R Myers
1970 S Hudson M Bricker P Pickering R Myers
1971 R Linsdell D Trethwie A DeBeer N Alvin
1972 R Linsdell D Trethwie M Petschack W Anderson
1973 H Brain E Burgess M Anderson J Faiman
1974 H Brain E Dunn W Jones J Faiman
1975 W Anderson M Anderson L Bullen L Bullen
1976 C Martin M Anderson M Petschack G Johnson
1977 C Martin E Rae L Findlay L Bullen
1978 A Penwarn E Rae M Laird J Faiman
1979 A Penwarn L Penwarn M Anderson S Butterworh
1980 W Frewin L Penwarn I Bullen A Palmer
1981 R Jeffery E Palmer I Bullen C Martin
1982 A Palmer E Palmer K Reardon F Williams
1983 A Palmer E Richardson D Trethewie B Gray
1984 J Guest R Rawley F Jeffery W Anderson
1985 B Gray R Klooger J Beckefield A Nicol
1986 H Beckefield B Catt M Laird D Adams
1987 H Beckefield B Catt E Richardson W ANderson
1988 C Pendlebury H Martin I Findlay B Sleep
1989 C Pendlebury H Martin N Mitchell B Frazer
1990 K Lassig M Wheeler N Mitchell W Anderson
1991 K Lassig M Wheeler L Findlay J Marlow
1992 J Nash B Middleton P Brew B Frazer
1993 J Hyde J Unwin P Brew J Marlow
1994 J Hyde J Unwin M Anderson T Westerlo
1995 P Peashel P Nash P Hogan T Westerlo
1996 P Peashel P Francis P Derrick N McGaw
1997 C Foenander P Francis M Lassig P Frazer
1998 C Foenander K Maher N Mitchell N McGaw
1999 C Hanlon K Maher N Mitchell N McGaw
2000 C Hanlon L Hyde N Mitchell J Kennedy
2001 J Baker L Hyde F Jeffery J Kennedy
2002 J Baker D Hanlon A Thomson K Lassig
2003 G Davis D Hanlon M Lassig I Clark
2004 G Davis J Shaw A Thomson N McGaw
2005 D Warren J Shaw A Thomson I Clark
2006 G Millikin M Vaux A Thomson B Uphill
2007 G Millikin M Vaux G Cory N McGaw
2008 C Foenander M Lassig G Cory D Stewart
2009 C Foenander M Lassig L Zeeng K Lassig
2010 C Foenander J Dyer G Cory D Cory
2011 C Foenander J Dyer G Cory D Cory
  BOWLS COMMITTEE (Ladies & Mens)  
2012 J Shaw   G Cory D Cory
2013 J Shaw   G Cory K Van As
2014 J Shaw   G Cory K Van As
2015 J Shaw   G Cory G Wilson
2016 J Smith   R Beaumont J Smith